22. 3. 2024

Beruňáci ve skalách přepnuli na vyšší level

Na zimním hoválu jsme šli do rychlosti, ale ve skalách jsme to dali na obtížnost. Po absolvování téhle akademie se nám údolíčka, srázky a kupky snad z hlávek jen tak nevypaří. No a ty divočáky jsme jakože neviděli ;) .

Beruňáci ve skalách přepnuli na vyšší level

S jarem je fajn dostat se do mapy. Ale my jsme tentokrát chtěli víc - pochopit vrstevnice, nebát se je používat. Dokázat běžet údolíčkem stejně jako kdyby to byla cesta.

A tak jsme na to šli od píky - páteční procházka po kontrolách nám ukázala mraky typických skalních i vrstevnicových situací, které si část výpravy vychutnala společně i s výkladem. 

Pak už se do toho skoro padesátka Beruňáků pustila naostro, ačkoliv stáda prasat prchájící z vedlejšího prostoru Jarních skal se nás snažila odstrašit... Ale jak je vidět i na Liveloxu, nepovedlo se. Hned při vrstevnicovém motýlkoběhu došlo u mnohých k velkému posunu zvládnuté obtížnosti - po společné předtréninkové analýze tratí to pro nikoho nebyl nepřekonatelný problém. Klobouček!

Odpoledne jsme v rovinatějších místech potrénovali důsledný běh na směr a pokusili se nezarvat technického SIčáka. Déšť nedéšť.

A jak nám to tak hezky šlo, vrhli jsme se s vervou na nedělní vrstevnicové okruhy v jedné z nefajnovějších oblastí, které na takový typ tréninku u nás v Čechách máme. Koneckonců, učili se to tam už naší rodiče, kruh se zase jednou uzavírá. Ale patos stranou, většina si přidávala a pomlaskávala. 

A mlaskali jsme nejen v lese, ale i v jídelně, protože z nenápadné táborové jídelny se vyklubal podnik zařazený na seznamu 50 top restaurací v ĆR. Šéf nám ukázal, že i závodka může bejt gastronomie.

Převážně slunečný víkend rychle utekl, a tak už jsme stihli jen ověřit naše nabyté superchopnosti při závěrečných štafetách (výsledky v příloze) a zamávat pápá.

... Sice to pro některé překvapivě nebyla výprava na Balkán, ale k Branžeži... ale zdá se i tak, že výlet do Srbska nám hodně dal - a nikoho nevzal. A když nám to takhle parádně půjde i na Velikonočku (a pak ideálně i na závodech ;) tak snad začneme uvažovat i o Švédsku ;)  

 

 

Přiložené soubory

1. srbsko_stafety.pdf

Radek Novotný