11. 11. 2022

Žákovská Berušta hučela u Hučáku

Už se z toho stává nudná tradice, že se s venkovní sezónou loučíme závěrečnýma štafetkama. Takže abychom si to letos trochu opepřili, pozvali jsme i kamarády slávisty. Dycky "Hradééééc!"

Žákovská Berušta hučela u Hučáku

Pro naše radovánky s mapou jsme oprášili Gočárovo srdce Hradce kolem škol na nábřeží. Oblast je to tak atraktivní, že jsme se tam opět museli vměstnat společně s jakousi filmovou produkcí, která ale byla časově někde o osmdesát let za námi, takže na castingu nás nechtěli ani v původních dresech RHK... Filmaře jsme o fous ustáli a další výzvu pro nás hned připravilo vedení školní jídelny, které zamklo obvykle otevřené branky a otevřelo ty obvykle zamčené. Na to už jsme deset minut před startem nedokázali zareagovat jinak než zřízením lidského výtahu zn. "Běhoun" přes jednu ze zídek ;) Zhruba patnáctka dobrovolných pořadatelů z řad rodičů se rozhodně nenudila - moc díky!

Jako obvykle se běhalo srdnatě a taky až do tmy. Za čerstvého svitu pouličního osvětlení pak těsně cíloval pro vítězství svého týmu Matěj Kopečák s Kryštofem Tejem v patách.

Berušta 2022 - kompletní výsledky (nové okno)

Ale protože pár (desítek ;) obrázků lepší mnoha slov, tak tady jsou mapy s tratěma a hlavně nálada akce objektivem Zuzky Jedličkové: Tak snad zase za rok!

Radek Novotný