3. 10. 2023

Zlato ze sprintu pro Kubu a Tomíka

Hned o víkendu se prakticky v těsném sousedství, konkrétně v Opavě, uskutečnil dvojzávod MČR ve sprintu a sprintových štafetách.

Zlato ze sprintu pro Kubu a Tomíka

Závodníky čekaly méně komplikované závody jak po stránce jejich systému, tak i ve vztahu k prostoru a tratím. Odehrály se v areálech opavské Psychiatrické a Slezské nemocnice, což znamenalo prostory s množstvím budov, mezi nimiž bylo nutno vyhýbat se oddělujícím zídkam a plotům a trefovat branky, štafety byly už více dostihové, když nedošlo ani na umělé překážky. Mistrovské medaile, resp. přímo vítězství, se konečně dočkal Tom Metelka, který tak završil letošní úspěšnou sprintovou bilanci po jednom prvním a jednom druhém místě ze sprintů ŽA. Druhé zlato jsme získal díky Kubovi Chaloupskému, kterému se tak i v druhém juniorském roce povedla poměrně unikátní bilance - vyhrál všechny čtyři individuální MČR... Jen o pět sekund unikla medaile Serafimovi Kovalčukovi, který si po půl roce přijel zazávodit do ČR na podzimní sprintovou sérii. Nejlepším umístěním v elitě bylo osmé místo Dana Vandase.

Ve sprintových štafetách se naše dorostencké áčko ocitlo hned na prvním úseku pod čarou, když Vendy orazila špatnou kontrolu. Výběr dospělých se musel obejít bez zraněné Denisy, na první úsek se postavila sestra Terka, která po jedné trochu horší volbě přiběhla 15. se ztrátou 1:17, Kuba to pak sice stáhl na 7. místo a Bandaska pak na 5., ale už to bylo na medaili nehratelné, tak už nic moc neznamenalo, že Ádau ještě předběhla expresní Jaňule Pekařová z Turnova.

Stránka závodu.

Petr Kadeřávek