Vytisknout

I letos se v Číně ke konci roku odehrála série závodů PWT, které se kromě domácích tradičně účastní i hrstka kvalitních sprintových závodníků z Evropy.

Série čtyř závodů se odehrála 16., 18. (dva za den) a 20.12. na jihu země, v oblasti Kantonu a přilehlého okolí. Po loňské účasti Ňufa (viz Ročenka 2017) se na výlet tentokrát vydala Denisa a postupně skončila 2., 3., 5. a závěrečný závod vyhrála. V mužích byl Vojta Král na bedně v druhém závodě, když skončil druhý.

A zde i pár dojmů od Denisy: Běželi jsme 4 sprinty - první na ostrově Yanzhou Island, kde je domorodé obyvatelstvo se svými starými baráčky a políčky. Dopravili nás tam lodí a běželo se tam už minulý rok. Druhý sprint byl Sanjiang village, kde se měl běžet příští rok SP, ale nakonec se to celé přesouvá do jiného distriktu, takže to bylo využito alespoň na PWT. Byl to jeden z nejtěžších terénů, ve kterých jsem kdy běžela sprint (mapa). Opravdu těžké neudělat tam žádnou chybu. Ten stejný den se odpoledne běžel ještě jeden kratší sprint v takovém skanzenu Diquitou village, který byl taky velmi těžký, ale zároveň hezký. Část byla v obydlené a část v prázdné části. Poslední závod už nebyl tak technicky náročný, ale hodně bolel. Bylo to více běžecké, i když pořád dost hezké - kombinovalo se několik typů terénu a navíc bylo šílené horko! Zajímavostí k poslednímu místu/závodu. Bydlíme v obrovském SPA rezortu s teplými bazénky, kde se cachtáme od rána do večera (mají do půlnoci otevřeno). Závod byl na místě pod vodopádem, kde orgánizátoři, kteří dojeli mezi prvními poznali, jak to v Číně chodí. Vodopád byl totiž spuštěn až po nějakém čase."

Tyto závody skončily (stránka zde), naše dvojice ale pokračuje ještě na mistrovství Asie, které se koná 23.-26.12. v nedalekém Hong Kongu.