14. října se v okolí obce Krajníčko a hradu Helfenburg uskutečnilo Mistrovství republiky družstev a naše družstvo ve složení ...

Dan Vandas, Dádule Štěrbová, Honza Bendák, Bára Chaloupská, Pája Kubát, Denisa Kosová a Honza Petržela bylo opět NEJLEPŠÍ! Závod dokončili v čase 285.41 a brněnské Žabovřesky porazili o téměř 3 minuty. Vítězství je o to cennější, že jí docílil oproti loňsku podstatně omlazený tým, čítající sice tři členy reprezentace dospělých, ale také tři běžce ročníků 1998 -1999, Báru, Hašlerku a Bandasku. Ustáli fyzicky i psychicky náročný závod a svými výbornými výkony položili základ vítězství, které na posledním úseku do úspěšného konce dotáhl Ňuf, který postupně předběhl finišmany dalších tradičně silných týmů, Pardubic a Žabin. Další odliv kádrů mezi dospělé a tedy rovněž omlazení v týmu dorostenců tedy přispěl tomu, že v této kategorii jsme letos na medaili nedosáhli, popeláři ve složení Ondra Metelka, Áďa Vandasová, Matěj Galbavý, Péťa Hápová, Tom Samek, Elin Martanová, Kuba Chaloupský skončili sedmí.

Obzvlášť pro ty starší se tak jednalo o vydařený víkend, neboť o den dříve získala trojice Dan Vandas – Honza Petržela – Pája Kubát stříbrnou medaili v mužích, Terka Novotná - Bára Chaloupská – Denisa Kosová bronzovou v ženách.

Gratulujeme!

 

Aktualizováno (Sobota, 03 Listopad 2018 15:35)