Po víkendové sérii nominačních závodů bylo včera rozhodnuto o kompletní nominaci do českého týmu pro závěrečné kolo světového poháru, které se uskuteční příští týden v ČR.

Denisa Kosová si vyběhla účast na sprintových individuálních disciplínách již nominačním závodem ve sprintu, divokou kartou pak byli do bojů vysláni i Pája Kubát (v nominačním závodě na KT mu chybělo k přímé nominaci 21 s), Honza Petržela (při nominačkách se ještě dával dohromady z krátkodobé zdravotní indispozice) a taky Bára Chaloupská (té k přímé nominaci na KT chybělo 55 s). Jsme jediným oddílem v ČR, který bude mít v týmu hned čtyři své členy, a to mohl reálně pomýlšet na nominaci i Dan Vandas. Koneckonců ve skutečnosti pětinásobnou účast mít budeme, protože nominována je i Agnieszka Cych.

Tradičně budeme zastoupeni i šéftrenérem Radkem Novotným, ale již tomu tak bude naposledy - po dlouhých 16 letech v této pozici pro něj bude právě letošní české finálové kolo SP derniérou na této pozici, když se rozhodl již nepokračovat dále.

Čtvrté kolo SP bude zaměřeno zejména na sprintové disciplíny a proběhne od čtvrtka 4.10 do neděle 7.10.:

- čt 4.10. knock-out sprint - Praha - sportovní areál Olymp (kvalifikace a čtvrtfinále), Výstaviště Praha (semifinále a finále)

- pá 5.10. (odpoledne) sprintové štafety - Praha-Petřín

- so 6.10. krátká trať - Valdštejn

- ne 7.10. sprint - Mladá Boleslav, Staroměstské náměstí. Finále, kterým celý letošní SP vyvrcholí.

 

Denisa by měla běžet všechny čtyři závody, Pája sprintové štafety, krátkou a sprint, Bára pouze krátkou trať, Ňuf krátkou, poté sprint pouze v případě, že se kvalifikuje do hlavního závodu (do 40. místa průběžného pořadí SP po sobotním závodě).

 

Celkem by nás mělo reprezentovat 11 žen a 13 mužů - jak v rozhodnutí shrnul Radovan: „ta nominace je nakonec velmi početná. Nominační víkend však ukázal, že mladí se dobře připravili a o tu šanci si hlasitě řekli. Společně s ostříleným jádrem týmu v čele s Vojtou Králem nebo Janou Knapovou se budou všichni snažit potvrdit, že Češi se doma jen tak nedají!"

 

Tradičně budeme mít zastoupení i mezi pořadateli, na seznamu dobrovolníků jsou tentokrát Lucka a Marťa Šádkovi, Péťa Hápová a Hlaváčková, Janička Kubíčková, Šimon Chvátil, Kuba Chaloupský, fotit bude i Péťa Háp a o novináře, fotografy a www i jinou informovanost se zase stará kade.

 

Sledujte wcup.cz a fb stránku OWC 2018 !

Aktualizováno (Úterý, 02 Říjen 2018 15:52)